Overzicht Boekentaal Mondiaal

logo BMkleurBoekentaal Mondiaal, dat is het gezamenlijk lezen en bespreken van westerse en niet-westerse boeken, met behulp van de uitgebreide boekbesprekingenmappen die wij samenstellen. Er wordt jaarlijks materiaal gemaakt voor de 300 leeskringen van Boekentaal Mondiaal.

In de mappen van Boekentaal Mondiaal staan besprekingen bij elk boek, met onder andere informatie over de auteur, een beschrijving van het boek (met uitleg over thema, perspectief, motieven, symbolen, etc.) en discussiepunten.

Elke leeskring kan ieder jaar kiezen uit twee mappen met elk een eigen selectie van zes boektitels.
Iedere leesclubdeelnemer bestelt een eigen exemplaar.

Een overzicht van de thema’s en boeken van alle leeskringseizoenen:

(Mappen ouder dan jaargang 19 zijn uitverkocht, map 19 en jonger zijn nog verkrijgbaar. Prijzen zijn exclusief verzendkosten.)
Voor meer informatie mail naar info[at]boekentaalmondiaal.nl

Seizoen 2018-2019 (verkrijgbaar vanaf juli 2018)
Thema ‘Vervreemding’

Map 21A
Erich Maria Remarque, De nacht in Lissabon
Benedict Wells, Het einde van de eenzaamheid
Leïla Slimani, Een zachte hand
Jane Gardam, Een onberispelijke man
Tommy Wieringa, De heilige Rita
Bert Natter, Ze zullen denken dat we engelen zijn

Map 21B
Robert Seethaler, De Weense sigarenboer
Paolo Cognetti, De acht bergen
John-Alexander Janssen, Een verhaal uit de zonnestad
Sara Novic, Wie het mooist valt
Kees van Beijnum, Het mooie seizoen
Thomas Verbogt, Hoe alles moest beginnen

Seizoen 2017-2018
Thema ‘De verandering’

Map 20A
Aharon Appelfeld, Plotseling, liefde
Elleke Boehmer, Op de veranda
Mensje van Keulen, Schoppenvrouw
Marie de Meister, De stilte van Thé
Anuradha Roy, Slapen op Jupiter
Jenny Erpenbeck, Gaan, ging, gegaan

Map 20B [nog maar zeer beperkt beschikbaar]
Isabelle Autissier, Plotseling, alleen
Jos van Kan, Verre vader
Colm Tóibin, Nora
Erik Vlaminck, De zwarte brug
Margriet de Moor, Van vogels en mensen
Rose Tremain, Gustav & Anton

Prijs: € 20 (voor leden van Passage € 15)

Klik hier voor meer informatie over de boeken van map 20, met een omschrijving van de titels. Klik hier voor het Bestelformulier voor map 20.

Seizoen 2016-2017
Thema ‘Her- en derwaarts’

Map 19A
Stefan Brijs, Maan en zon
Marilynne Robinson, Lila
Miriam Guensberg, Ooit
Inge Schilperoord, Muidhond
Gaute Heivoll, De malloten van Stavanger
Mariëtte Haveman, Het huis achter de wilgen

Prijs: € 20 (voor leden van Passage € 15)

Map 19B
PF Thomése, De onderwaterzwemmer
David Vann, Aquarium
Anne Tyler, De blauwe draad
Jan van Toortelboom, De man die haast had
Ellen Heijmerikx, En nooit was iets gelogen
Milena Michiko Flašar, Een bijna volmaakte vriendschap

Prijs: € 20 (voor leden van Passage € 15)

Seizoen 2015-2016
Thema 
‘Thuiskomen’

Map 18A

  • Adriaan van Dis, Ik kom terug
  • Ida Simons, Een dwaze maagd
  • Bregje Hofstede, De hemel boven Parijs
  • Peter Terrin, Monte Carlo
  • Hans Münstermann, Mischa
  • Haruki Murakami, De kleurloze Tsukura Tazaki en zijn pelgrimsjaren

UITVERKOCHT

Map 18B

  • Yvonne Keuls, Koningin van de nacht
  • Irfan Orga, Aan de oevers van de Bosporus
  • Toine Heijmans, Pristina
  • Lodewijk van Oord, Albrecht en wij
  • Ian McEwan, De kinderwet
  • Wytske Versteeg, Boy

Prijs: € 17,50 (voor leden van Passage € 12,50)

Seizoen 2014-2015
Thema ‘Over grenzen heen’

Map 17A

  • J.M. Coetzee, De kinderjaren van Jezus
  • Thomas Heerma van Voss, Stern
  • Josha Zwaan, Zeevonk
  • Jannie Regnerus, Het lam
  • Francesca Melandri, Hoger dan de zee
  • Rascha Peper, Handel in veren

Prijs: € 17,50,- (voor leden € 12,50)

Map 17B

  • Jesús Carrasco, De vlucht
  • Corine Kisling, Het badhuis
  • Stefan Hertmans, Oorlog en terpentijn
  • Vonne van der Meer, Het smalle pad van de liefde
  • Amos Oz, Onder vrienden
  • Ariëlla Kornmehl, Wat ik moest verzwijgen

Prijs: € 17,50,- (voor leden van Passage € 12,50)

Seizoen 2013-2014
Thema ‘Ik zie, ik zie…’

Map 16A

  • Louis Couperus, De stille kracht
  • John Green, Een weeffout in onze sterren
  • Lilian Blom, Slagschaduw
  • Tommy Wieringa, Dit zijn de namen
  • Nicol Ljubic, Zeezwijgen
  • Audur Ava Ólafsdóttir, Rosa candida

Prijs: € 17,50,- (voor leden € 12,50)

Map 16B

  • F. Bordewijk, Karakter
  • Arno Geiger, De oude koning in zijn rijk
  • Sylvia Pessireron, De verzwegen soldaat
  • Otto de Kat, Bericht uit Berlijn
  • Sayed Kashua, Tweede persoon enkelvoud
  • Fouad Laroui, De kleine bedrieger

Prijs: € 17,50,- (voor leden € 12,50)

Seizoen 2012-2013
Thema ‘Elck sijn waerom’

Map 15A

  • Téa Obreht, De tijgervrouw van Galina
  • Julian Barnes, Alsof het voorbij is
  • Erwin Mortier, Gestameld liedboek
  • Gerdien Verschoor, De draad en de vliegende naald
  • Meir Shalev, Het zat zo
  • Colm Tóibin, Brooklyn

Prijs: € 17,50,- (voor leden € 12,50)

Map 15B

  • Hans Keilson, Komedie in mineur
  • Wanda Reisel, Nacht over Westwoud
  • Jessica Durlacher, De held
  • Yolanda Entius, Het kabinet van de familie Staal
  • Natasha Solomons, De lijst van meneer Rosenblum
  • Sebastian Barry, Het beloofde land

Prijs: € 17,50,- (voor leden € 12,50)

Seizoen 2011-2012
Thema ‘Altijd verder’

Map 14A

  • Rachel Cusk, De Bradshawvariaties
  • Nelleke Noordervliet, Zonder noorden komt niemand thuis
  • Thomas Verbogt, Verdwenen tijd
  • Ernest van der Kwast, Mama Tandoori
  • Emma Donoghue, Kamer
  • Albert Helman, De stille plantage

UITVERKOCHT

Map 14B

  • Philip Roth, Nemesis
  • Anneloes Timmerije, De grote Joseph
  • Tom Lanoye, Sprakeloos
  • Susan Smit, Vloed
  • Andrea Levy, Het lange lied
  • Harry Mulisch, De aanslag

UITVERKOCHT

Seizoen 2010-2011
Thema ‘Andermans taal’

Map 13A

  • Bruce Chatwin, De zwarte heuvel
  • Steven Galloway, De cellist van Sarajevo
  • Andrew Sean Greer, Het verhaal van een huwelijk
  • Pia de Jong, Lange dagen
  • Joke van Leeuwen, Alles nieuw
  • Renate Dorrestein, is er hoop

Map 13B

  • Ödön van Horváth, Jeugd zonder God
  • Paolo Giordano, De eenzaamheid van de priemgetallen
  • Kate Grenville, Het verre paradijs
  • Alex Verburg, Dwalingen
  • Ariëlla Kornmehl, Een stille moeder
  • Anna Enquist, Contrapunt

Seizoen 2009-2010
Thema ‘Tussen Toen en Toekomst’

Map 12A

  • Philippe Claudel – Het verslag van Brodeck
  • Laia Fàbregas – Het meisje met de negen vingers
  • Laurent Gaudé – Eldorado
  • Tim Krabbé – Marte Jacobs
  • Joseph Roth – Job
  • Guurtje Leguijt – Niemandsland

Map 12B

  • Joke J. Hermsen – De liefde dus
  • Rascha Peper – Vingers van marsepein
  • Naema Tahir – Eenzaam heden
  • Kees van Beijum – Paradiso
  • Irène Némirovsky – De gelukzoeker
  • Helen Garner – De logeerkamer

Seizoen 2008-2009
Thema ‘Ver van huis’

Map 11A

  • Adriaan van Dis, De wandelaar
  • Vonne van der Meer, Take 7
  • Mohsin Hamid, De val van een fundamentalist
  • Cynthia Ozick, Erfgenamen van een glinsterende wereld
  • Marieke van der Pol, Bruidsvlucht
  • Lloyd Jones, Meneer Pip

Map 11B

  • Arthur Japin, De overgave
  • Marjolijn Februari, De literaire kring
  • José Eduardo Agualusa, De handelaar in verledens
  • Saša Stanišiæ, Hoe de soldaat de grammofoon repareert
  • Khaled Hosseini, Duizend schitterende zonnen
  • W.F. Hermans, Nooit meer slapen

Seizoen 2007-2008
Thema ‘Solidair of solitair’

Map 10A

  • Gerbrand Bakker, Boven is het stil
  • Tim Krabbé, Een goede dag voor de ezel
  • Harriet Scott Chessmann, Niet meer mijn moeder
  • Janne IJmker, Achtendertig nachten
  • Jean Rhys, De wijde Sargasso Zee
  • Shifra Horn, Ode aan de vreugde

Map 10B

  • Kader Abdolah, Het huis van de moskee
  • Nicole Krauss, De geschiedenis van de liefde
  • Chaja Polak, Salka
  • Gilles Rozier, De verwachting
  • Willem Elsschot, Villa des Roses
  • André Brink, De bidsprinkhaan

Seizoen 2006-2007
Thema ‘Over liefde en onvermogen’

Map 9A

  • Desző Kosztolányi, Anna
  • Ian McEwan, Zaterdag
  • Anna Enquist, De thuiskomst
  • Jan Siebelink, Knielen op een bed violen
  • Jeanette Winterson, Vuurtorenwachten
  • Khaled Hosseini, De vliegeraar van Kabul

Map 9B

  • Magda Szabó, De deur
  • Jonathan Safran Foer, Extreem luid & ongelooflijk dichtbij
  • Margriet de Moor, De verdronkene
  • Annejet van der Zijl, Sonny Boy
  • Kazuo Ishiguro, Laat me nooit alleen
  • Pierre Péju, Het stille kind

Seizoen 2005-2006
Thema ‘Merkwaardige geschiedenissen’

Map 8A

  • Cervantes – Don Quichot
  • Willem Jan Otten – Specht en zoon
  • Nicolien Mizee – Toen kwam moeder met een mes
  • Henning Mankell – Verteller van de wind
  • William Brodrick – Het zesde klaaglied
  • Imre Kertész – Liquidatie
  • Bernlef – Buiten is het maandag

Map 8B

  • Homerus – Odysseia
  • Vonne van der Meer – Ik verbind u door
  • Tomas Lieske – Gran Café Boulevard
  • David Grossman – Het zigzagkind
  • Philippe Claudel – Grijze zielen
  • Per Olov Enquist – Kapitein Nemo’s bibliotheek
  • Arthur Japin – Een schitterend gebrek

Seizoen 2004-2005
Thema ‘Drijfveren’

Map 7A

  • Thomas Rosenboom – De nieuwe man
  • Renate Dorrestein – Het duister dat ons scheidt
  • Daniel Mason – De pianostemmer
  • Arto Paasilinna – De huilende molenaar
  • John Burnham Schwartz – Claire
  • Basha Faber – De jeugdzonde
  • Niccolò Ammaniti – Ik ben niet bang

Map 7B

  • Boudewijn Büch – Het geheim van Eberwein
  • Rascha Peper – Wie scheep gaat
  • Yann Martel – Het leven van Pi
  • Paulo Coelho – De duivel en het meisje
  • Graham Swift – Het volle daglicht
  • Gail Tsukiyama – Dromend van water
  • Erri de Luca – Montedidio

Seizoen 2003-2004
Thema ‘Verzwegen verleden’

Map 6A

  • Miriam Guensberg – Saternacht
  • Michel Quint – De tuinen van de herinnering
  • Sandro Veronesi – In de ban van mijn vader
  • Hella Haasse – Sleuteloog
  • Etienne van Heerden – Het zwijgen van Mario Salviati
  • Allard Schröder – De hydrograaf
  • Bergjlot Hobæk Haff – Sigbrits Brandstapel

Map 6B

  • Fleur Bourgonje – Labyrint
  • Andreï Makine – De muziek van een leven
  • Chaim Potok – De arkenbouwer
  • Leon de Winter – God’s Gym
  • Tessa de Loo – Een bed in de hemel
  • Per Olov Enquist – De vijfde winter van de magnetiseur
  • Kerstin Ekman – Wolfshuid

Seizoen 2002-2003
Thema ‘Schijn en Werkelijkheid’

Map 5A

  • Paulo Coelho – De alchemist
  • Maya Rasker – Met onbekende bestemming
  • Stephan Lang – De mollenjager
  • Rachel Seiffert – De donkere kamer
  • Sándor Márai – De erfenis van Eszter
  • Aldous Huxley – Heerlijke nieuwe wereld
  • Chaim Potok – kort verhaal ‘Zebra’ (uit de bundel Isabel en andere verhalen)

Map 5B

  • Harry Mulisch – Siegfried
  • Floor Haakman – Oneetbaar brood
  • Giovanni Chiara – De valstrik
  • Susan Vreeland – Meisje in hyacintblauw
  • Dai Sijie – Balzac en het Chinese naaistertje
  • Aldous Huxley – Heerlijke nieuwe wereld
  • Chaim Potok – kort verhaal ‘B.B.’ (uit de bundel Isabel en andere verhalen)

Seizoen 2001-2002
Thema ‘Herinnering en vergetelheid’

Map 4A

  • De moeder van Nicolien – J.J. Voskuil
  • ‘Come-back’ – Margriet de Moor
  • Fenrir – Hella Haasse
  • Marcel – Erwin Mortier
  • Novecento – Alessandro Baricco
  • De avonturen van Alice in Wonderland – Lewis Carroll
  • ‘Daer een seigneur zijn handen wast’ – Anna Enquist
  • Gedicht ‘De idioot in het bad’ – M. Vasalis

Map 4B

  • Publieke werken – Thomas Rosenboom
  • In ongenade – J.M. Coetzee
  • Het huis met de zwarte vlinders – Leena Lander
  • De weg naar Caviano – Doeschka Meijsing
  • Spijkerschrift – Kader Abdolah
  • Alle namen – José Saramago
  • Verborgen gebreken – Renate Dorrestein
  • Gedicht ‘De idioot in het bad’ – M. Vasalis

Seizoen 2000-2001
Thema ‘Idealen en illusies’

Map 3A

  • Oscar Wilde, Het portret van Dorian Gray
  • Buchi Emecheta, Kehinde en de geest van Taiwo
  • Helga Ruebsamen, Het lied en de waarheid
  • Patrick Süskind, Het parfum
  • Elle Eggels, Het godencomplot

Map 3B

  • Gustave Flaubert, Madame Bovary
  • Isabel Allende, Liefde en schaduw
  • Pauline Slot, Zuiderkruis
  • F. Springer, Kandy, een terugtocht
  • Susanna Tamaro, De stem van je hart

Map 3C

  • Alexander Poesjkin, verhaal ‘Het schot’
  • Bessie Head, verhaal ‘De hemel is niet gesloten’
  • Hatice Tokgöz, verhaal ‘Trouwen met Nederland’
  • Rascha Peper, verhaal ‘Van het vuil op het hemd van een Montanari’
  • Chaja Polak, Zomersonate

Seizoen 1999-2000
Thema ‘Familieleven, relaties en netwerken’

Map 2A

  • Marianne Fredriksson, Anna, Hanna en Johanna
  • Yann Queffélec, De brute bruiloft
  • Inez van Dullemen, Het land van rood en zwart
  • Yasmine Allas, Idil, een meisje
  • Orhan Pamuk, Het huis van de stilte

Map 2B

  • Marianne Fredriksson, Anna, Hanna en Johanna
  • Abdelkader Benali, Bruiloft aan zee
  • Jeanette Winterson, Sinaasappels zijn niet de enige vruchten
  • Ismail Kadare, Een breuk in april
  • Jan Siebelink, Vera

Map 2C

  • Marianne Fredriksson, Anna, Hanna, Johanna
  • Lulu Wang, verhaal ‘Brief aan mijn dief’
  • Zurinah Hassan, verhaal ‘Oma’
  • Hella Haasse, verhaal ‘Het tuinhuis’
  • Naima El Bezaz, verhaal ‘Een vervlogen droom’

Seizoen 1998-1999
Thema ‘Multicultureel’

Map 1A

  • Lulu Wang, Het lelietheater
  • Theseus, Griekse mythen en sagen
  • Michel Tournier, De gouden druppel
  • Martine Yilmaz-Carton, Het verhaal van Fatma
  • Nicolaas Matsier, Gesloten huis

Map 1B

  • Lulu Wang, Het lelietheater
  • Mariama Bâ, Het scharlaken lied
  • Anna Mitgutsch, Jerusalem
  • Geert Mak, Hoe God verdween uit Jorwerd
  • Antoine de Saint-Exupéry, De kleine prins

Map 1C

  • Lulu Wang, Het lelietheater
  • Ellen Ombre, verhaal ‘Begrafenisstemming’
  • Geraldine Brooks, De dochters van Allah
  • Pearl Abraham, Vreugde der wet
  • Carolijn Visser, Hoge bomen in Hanoi

Wilt u één van de mappen bestellen, stuur dan een berichtje naar info@boekentaalmondiaal.nl of gebruik voor de meest recente map dit Bestelformulier.